Blog

Apartman Yöneticiliği Nedir?

Apartman Yöneticiliği Nedir?

Binaların korunması ve bakımından görevli olan mezitli site yönetimi, tüm daire sahiplerinin ortak kararı göreve gelir. Apartman ya da site yöneticisi belirli süreler ile seçilir ve görevleri tamamlandığında tüm hakları yeni seçilerek olan kişiye teslim edilir. Bu aşamada görevlilerin binaya dair tüm sorunları çözümlemeleri ve daire sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaları önemlidir.

Mersin Profesyonel apartman yönetimi sayesinde aidat toplama, binanın giderlerini tahsil etme ve temizlenmesi gibi noktalarda herhangi bir problem yaşanmaz.

Apartman Yöneticisi Görevleri

Dışarıdan yönetici seçimlerinde adaylar kendilerini tanıtır ve daire sahipleri oylama ile bir tercih yaparlar. Apartman ve site yöneticileri binalarda yaşanabilecek problemlerin çözümlenmesi adına da önemlidir.

Mezitli Apartman ve Site Yönetim şirketi yerine apartmanda yaşayan vatandaşlardan birinin seçilmesi binaya ilişkin tüm sorunların kısa süre içerisinde çözülebilmesi açısından faydalı olacaktır.

Seçilen görevli bina bakımı dışında aidat tahsilatı noktasında da tüm daire sahiplerine yardımcı olur. Aidatlar toplanır ve gerekli kurumlara aktarılarak işlemler tamamlanır. Yönetici aynı zamanda apartman görevlisi tutma ve giderlerini toplama aşamasında da görevlerini yerine getirmek zorundadır.